شورای امنیت کاهش نیروهای یونیفل در لبنان را بررسی می‌کند

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا به نقل از برخی مسئولان نوشت، پیشنویس توافقنامه نهایی جلسه امروز (پنج‌شنبه) شورای امنیت شامل بررسی امکان کاهش هیئت سازمان ملل (یونیفل) و بودجه آن است و این مساله به رای گذاشته خواهد شد، در واقع این امر به منزله امتیازدهی به دیپلمات‌های آمریکایی و اسرائیلی است که سال‌ها از هیئت یاد شده می‌خواستند موضعگیری سخت‌تری در برابر حزب‌الله در پیش بگیرد.

یک دیپلمات شورای امنیت به نیویورک تایمز گفت: آمریکا می‌خواهد نیروهای حافظ صلح تحقیقات خود درباره “تهدیدات حزب‌الله از جنوب لبنان” را افزایش داده و این مساله که حزب‌الله ممنوعیت تسلیحاتی را نقض نکند، زیر نظر بگیرند.

دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی از هیئت حافظ صلح می‌خواهند اطلاعات بیشتری درباره عملیات‌های خود ارائه دهد.

یکی از مسئولان وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد، هیئت سازمان ملل باید اقداماتی را بررسی و اجرا کند که از جمله این اقدامات می‌توان به مقابله با خطری که تجهیز دوباره حزب‌الله به سلاح ایجاد می‌کند و انتقال مسئولیت حفاظت از لبنان به نیروهای دولتی اشاره کرد.

یک مسئول رژیم صهیونیستی نیز گفت: بعید است رای‌گیری امروز تاثیری چشمگیری در تقویت نیروهای حافظ صلح داشته باشد اما اسرائیل نیز همانند آمریکا خواستار کاهش تعداد نیروهای حافظ صلح است.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید