کوشنر: ظرف‌ ماه‌های آینده یک کشور عربی دیگر روابطش را با اسرائیل عادی می‌کند

به گزارش ایسنا، جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد، کشورهای دیگری نیز تلاش می‌کنند راه امارات را بروند.

او بدون اشاره به نام کشوری بعدی گفت: امیدواریم این مساله ظرف ماه‌های آینده رخ دهد.

کوشنر به اسکای نیوز گفت: ما با کشورهای دیگر صحبت کرده‌ایم رایزنی‌های بسیاری با آنها داشتیم به نظرم اکثر آنها به امارات به دلیل برداشتن چنین گامی حسادت می‌کردند.

او در اظهاراتی بدور از واقعیت ادعا کرد: این کشورها مصر هستند گذشته تعیین‌کننده آینده‌شان نباشد. آنها خواهان خاورمیانه‌ای آرام‌تر، شکوفاتر، متحدتر هستند. ملت‌های منطقه به خاورمیانه‌ای امن‌تر و شکوفاتر چشم امید دارند.

او مدعی شد: بازتاب این تحول در امارات مثبت بود و این امری مهم برای کشورهای دیگر است. با بسیاری از کشورها توافقاتی را برای شروع کارها امضا خواهیم کرد. ما دیروز حساب‌های بانکی بین دو طرف را برای شروع کار و نیز فرصت‌های سفر و بازدید از آثار دینی را بررسی کردیم.

مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا معاهده صلح بین اسرائیل و امارات را “دستاوری بزرگ” در منطقه خواند و گفت، پرواز مستقیم بین تل‌آویو و ابوظبی تنها گام اولیه به سمت تحولات بزرگتر در منطقه است.

او درباره مساله فلسطین گفت: در زمان صحبت از فلسطینی‌ها باید حساب رهبری را با ملت از هم جدا کنیم. ترامپ سند صلح را ارائه کرد و رهبری فلسطین تصمیم خود را درباره قدم برداشتن در آن گرفت.

کوشنر در ادامه دروغ‌پردازی‌هایش افزود: ما باید بین سیاست و ملت زمانی که از فلسطینی‌ها صحبت می‌کنیم تفاوت قائل شویم ترامپ و رهبری امارات بر تلاش برای اطلاع از نحوه بهبود زندگی فلسطینی‌ها متمرکز هستند.

مشاور ترامپ تاکید کرد: ما مذاکراتی در این باره داشتیم و دوست داریم شاهد اجرای طرح‌ها و تلاش‌هایی باشیم که امیدبخش هستند و فرصت‌های بیشتری را به ملت فلسطین می‌دهند اما از نظر سیاسی توافقی روی میز نیست.

کوشنر اشاره کرد، اسرائیل با مذاکره درباره طرح صلح ترامپ موافقت کرد سند توافق طرح‌هایی را برای تعیین چشم اندازهای اقتصادی دارد. این مساله به رهبری فلسطین بازمی‌گردد که آیا می‌خواهد در گذشته بماند یا می‌خواهد سازنده عمل کرده و در مذاکره و تحقق صلح مشارکت کند.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید