کوبا در لیست سیاه مقابله با تروریسم آمریکا/ هاوانا: کوبا خود قربانی "تروریسم واشنگتن" است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، کوبا گنجانده شدن نام خود را در لیست سیاه مقابله با تروریسم آمریکا رد کرد و گفت که این کشور حوزه کارائیب خود “قربانی تروریسم” واشنگتن است.

کارلوس فرناندز دو کاسیو، مدیر کل امور آمریکا در وزارت خارجه کوبا در این رابطه اظهار کرد: “اقدامات تروریستی ایالات متحده در قبال کوبا و همدستی مقامات آمریکایی با افراد و سازمان‌هایی که این اقدامات را از جانب قلمروی ایالات متحده هدایت، اجرا و تأمین مالی کرده‌اند، پیشینه‌ای دیرین دارد.”

اظهارات وی پس از آن مطرح شد که وزارت امور خارجه آمریکا برای اولین بار از سال ۲۰۱۵ کوبا را در این لیست اعلام کرد. دولت ترامپ گفته است که کوبا همکاری کاملی با تلاش‌های مقابله با تروریسم نداشته است.

وزارت امور خارجه آمریکا در توجیه وارد کردن کوبا به لیست عدم همکاری با تلاش‌های ضد تروریستی آمریکا اظهار کرد: “امتناع کوبا از پذیرش درخواست کلمبیا برای استرداد رهبران شورشی ارتش آزادی بخش ملی(ای ال ان) نشان می‌دهد که این کشور با ایالات متحده در حمایت از تلاش‌های دولت کلمبیا برای برقراری صلح پایدار و امنیت همکاری نمی‌کند.”

رهبران این گروه سال گذشته برای مذاکرات صلح به هاوانا سفر کردند اما این مذاکرات به نتیجه نرسید. هاوانا می‌گوید به پروتکل‌های مذاکراتی به عنوان یک کشور میزبان پایبند است.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید