خانه / Uncategorized / کشف مولکول کشنده ‘دی ان ای’ های بیمار در ایتالیا

کشف مولکول کشنده ‘دی ان ای’ های بیمار در ایتالیابه گزارش روز سه شنبه ایرنا از شبکه خبری ‘رای نیوز24’، ‘انا چرزتو’ استاد مرکز زیست شناسی ‘Cibio-Center for integrative biology’ دانشگاه ترنتو در این باره اظهار داشت: این آنزیم قابلیت اطمینان مطلق را دارد و می تواند اصلاح مورد نیاز را دقیقا در نقطه تعیین شده، اجرا کند.
محققان ایتالیایی موفق شدند روشی برای استفاده از این مولکول به عنوان سلاحی دقیق و مطلق بیابند که تنها یک گلوله برای کشتن ‘دی ان ای’ های بیمار شلیک می کند و برای مثال می تواند در درمان بیماری های ژنتیکی و سرطانی کاربرد داشته باشد.
چرزتو افزود: مطالعات در باره این تحقیقات در نشریه ‘Nature Biotechnology’ منتشر شده است. ما روشی تجربی از طریق مولکولی بنام ‘evoCas9’ بدست آورده ایم که واقعا در اصلاح دی ان ای دقیق عمل می کند. این آنزیمی با قابلیت مطلق است که همانند سلاح، اصلاحات مورد نیاز را دقیقا در نقطه تعیین شده، اجرا می کند.
زمینه های کاربردی مولکول اصلاح کننده evoCas9، تنها محدود به بیماری های ژنتیکی و سرطانی نمی شود، بلکه می تواند حتی در سایر بخش ها مانند بهبود گیاهان غذایی و حیوانات دامی، کاربرد داشته باشد.
اروپام**461 **1486**انتشاردهنده: محسن شریفی**انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *