کره شمالی همچنان مدعی است موردی از ابتلا به کرونا ندارد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کره شمالی در آغاز شیوع و پاندمی کرونا که بیش از یک سال از آن می‌گذرد، اعلام کرد که تلاش‌هایش برای حفظ کشور از شر کرونا یک مساله مربوط به موجودیت ملی است. این کشور مرزهایش را بست، مانع ورود گردشگر شد و دیپلمات‌های خارجی را اخراج کرد.

کره شمالی هنوز هم آمد و شد مرزی را محدود کرده و ده‌ها هزار نفر را که نشانه‌ها و علائمی مربوط به کرونا دارند را قرنطینه کرده است.

این کشور همچنان اصرار دارد که هیچ موردی از ابتلا به کرونا ثبت نشده اما این مساله، به دلیل ضعف سیستم بهداشتی و زیرساخت‌های درمانی کره شمالی و هم مرز بودنش با چین که شاه راه اقتصادی برای کره شمالی محسوب می‌شود، شک برانگیز است.

ادوین سالوادور، نماینده سازمان جهانی بهداشت در کره شمالی در نامه امروز (چهارشنبه) خود به آسوشتیدپرس گفت، کره شمالی از آغاز پاندمی تا اول آوریل سال جاری میلادی ۲۳ هزار و ۱۲۱ تن را بابت کرونا مورد تست قرار داده و تمامی نتایج، منفی اعلام شده است. سالوادور می‌گوید که کره شمالی اعلام کرده ۷۳۲ تن از ۲۶ مارس تا اول آوریل مورد تست کرونا قرار داده‌اند.

مقام‌های بهداشت جهانی می‌گویند، کره شمالی هیچ آماری را درباره تعداد افرادی که مشکوک به کرونا هستند و در قرنطینه هستند، به سازمان اعلام نکرده است.

این کشور همچنین روز سه شنبه اعلام کرد که در بازی‌های المپیک توکیو شرکت نمی‌کند، چون می‌خواهد ورزشکارانش را از کرونا مصون نگهدارد.

کوواکس اوایل فوریه ۲۰۲۱ اعلام کرد که کره شمالی ممکن است ۱.۹ میلیون دوز واکسن را در نیمه نخست سال جاری میلادی دریافت کند.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید