کره‌شمالی ارسال نامه به ترامپ را تکذیب کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کره‌شمالی در حالی این تکذیبیه را اعلام کرده که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اخیرا به خبرنگاران گفت، یک «یادداشت خوب» را از جانب کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دریافت کرده است.

ترامپ در این اظهاراتش در واشنگتن گفت: ما در قبال کره شمالی خوب کار می‌کنیم.

با این حال خبرگزاری رسمی کره‌شمالی در بیانیه‌ای در مورد این ادعای ترامپ، گفت: او ممکن بوده به نامه‌های شخصی که در گذشته تبادل شده، اشاره داشته باشد ما اطمینانی در این مورد نداریم.

در ادامه این بیانیه تصریح شد: اما اخیراً هیچ نامه‌ای از سوی رهبری عالی جمهوری دموکراتیک خلق کره برای رئیس‌جمهوری آمریکا فرستاده نشده است.

وزارت امور خارجه کره‌شمالی در بیانیه‌ای که مورد استناد خبرگزاری رسمی این کشور قرار گرفت، عنوان کرد: روابط میان رهبران آمریکا و کره‌شمالی موضوعی نیست که بتوان از آن برای انحراف مسیر استفاده کرد و یا برای اهداف خودخواهانه روی آن مانور داد و از آن سوءاستفاده کرد.

یک مقام دفتر ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی نیز به خبرنگاران گفت، دونالد ترامپ در یک گفت‌وگوی تلفنی با مون جائه این، رئیس‌جمهوری این کشور نیز به مسأله نامه مذکور اشاره کرده است.

ترامپ در ماه مارس نامه‌ای به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی فرستاد. کره شمالی در خصوص آن نامه اعلام کرده بود که نشانه‌ای از روابط شخصی ویژه و بسیار محکم میان رهبران دو کشور به رقم تنش‌های اخیر است.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید