کرملین: پوتین تاکنون تماس شخصی با رهبران فلسطین و اسرائیل نداشته است

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته به ساختمانی ۱۵ طبقه در نوار غزه که محل اسکان دفاتر رسانه‌های محلی و بین‌المللی بود، حمله کرد. ارتش این رژیم مدعی شد واحد اطلاعاتی حماس از دفاتر رسانه‌ای به عنوان محلی برای مخفی شدن استفاده می‌کند.

پسکوف به خبرنگاران گفت: ما از بابت چنین حملاتی شدیداً نگران هستیم، به ویژه آنکه ساختمان مورد حمله، محل اسکان رسانه‌های جهانی برجسته بود. ما شدیداً نگران تعداد فزاینده قربانیان هستیم. ولادیمیر پوتین طی روزهای گذشته، هنوز تماس شخصی نداشته است… این امر در صورت نیاز می‌تواند برنامه‌ریزی شود، این موضوع می‌تواند از طریق گفت‌وگو، از جمله از طریق کمیته چهارجانبه (خاورمیانه) حل شود و وزارت خارجه فعالانه مشغول به کار است.

اشاره کرملین به خطرات مربوط به تشدید بیشتر درگیری فلسطین-اسرائیل

پسکوف خاطرنشان کرد: تشدید کنترل‌نشده ممکن درگیری فلسطین-اسرائیل با توجه به سیستم امنیتی شکننده خاورمیانه، خطر قابل توجهی را ایجاد می‌کند و در حال حاضر تلاشی در انجام است تا از حملات هوایی جدید جلوگیری کند.

پسکوف به خبرنگاران گفت: منطقه خاورمیانه در قاره دیگری نیست… مسلماً این درگیری در صورت رشد کنترل نشده و تداوم آن، خطر ایجاد می‌کند چرا که بسیاری کشورها روابط پیچیده‌ای دارند… و سیستم امنیت منطقه‌ای در کل بسیار شکننده است.

وی افزود: فقدان گسترده اعتماد متقابل و ظرفیت دیرینه درگیری‌های منطقه‌ای، قطعاً کمکی به ثبات نمی‌کند. اما جلوگیری از تبدیل رویدادها به یک سناریوی اجباری، بسیار مهم است. بنابراین، تلاشی پرانرژی توسط کمیته چهارجانبه خاورمیانه در حال انجام است تا تبادل حملات را متوقف کند.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید