کاخ سفید: تست کرونای ترامپ منفی است

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری ‌بی‌بی سی، شان کانلی،‌ پزشک کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز عصر من تاییدیه گرفتم که نتیجه آزمایش منفی است.

ترامپ آخر هفته قبل در ویلای شخصی خود به نام مارالاگو در فلوریدا با هیاتی دولتی از برزیل از جمله ژائر بولسونارو، رئیس‌جمهوری این کشور دیدار کرده بود. حالا معلوم شده بعضی از اعضای این هیأت به ویروس کرونا مبتلا هستند.

کانلی گفت: یک هفته بعد از شام خوردن با اعضای هیأت برزیلی در مارالاگو، رئیس‌جمهوری هیچ علائمی نشان نمی دهد.

ترامپ که ۷۳ سال دارد، بعد از فاش شدن بیماری شماری از مهمانان در مارالاگو، خود را قرنطینه نکرد و گفت که علائمی از بیماری ندارد اما بعد از موجی از پرسش ها در کنفرانس خبری روز جمعه در کاخ سفید، جمعه شب تست داد.

فرنسیس سوآرز، شهردار میامی فلوریدا که او هم در جریان سفر رئیس‌جمهوری برزیل حضور داشت، روز جمعه اعلام کرد که جواب تست کرونای او مثبت بوده است.

هیات همراه رئیس‌جمهوری برزیل علاوه بر دیدار با دونالد ترامپ و مایک پنس، با ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهور، جرد کوشنر، همسر ایوانکا و رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ هم دیدار کرده و عکس یادگاری گرفته بودند.

سناتور برجسته جمهوری‌خواه، لیندزی گراهام هم یکی دیگر از کسانی بود که در مجتمع تفریحی مارالاگو با هیات برزیلی دیدار کرده بود.

او روز پنجشنبه اعلام کرد که برای رعایت احتیاط، خودش را به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهد کرد. بدین ترتیب، لیندزی گراهام هم به جمع چند عضو دیگر کنگره پیوست که در یک هفته گذشته به قرنطینه داوطلبانه رفته‌اند؛ از جمله سناتور تد کروز.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید