پدر بوریس جانسون از فرانسه درخواست تابعیت می‌کند

به گزارش ایسنا، به نقل از ساندی ‌تایمز، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، یکی از هواداران کارزار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود. این کشور سرانجام در دوره نخست‌وزیری وی، با بروکسل بر سر چگونگی خروج از جمع ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا به توافق رسید. بریتانیا نزدیک به ۴ سال پس از همه‌پرسی بریگزیت، نیمه شب ۳۱ ژانویه از اتحادیه اروپا خارج شد.

ساندی‌ تایمز این خبر را به نقل از راشل جانسون، خواهر نخست‌وزیر بریتانیا نقل کرده است. استنلی جانسون از سال ۲۰۱۶ از مخالفان جدی بریگزیت بود. با این حال یک سال بعد به صف هواداران پسرش پیوست و طرفدار جدی خروج کشورش از اتحادیه اروپا شد.

به گزارش یورو نیوز، همسر استنلی جانسون متولد منطقه ورسای است و تابعیت فرانسوی دارد. راشل جانسون هفته پیش با افشای این خبر در یک مصاحبه با نشریه ریکس پروگرس گفته بود: «خبر خوبی است. به این ترتیب من هم می‌توانم فرانسوی شوم.»

استنلی جانسون یکی از نخستین کارمندان دولت بریتانیا در نهادهای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. او عضو کمیسیون و پارلمان اروپا بود. بوریس جانسون به همین مناسبت بخش مهمی از دوره کودکی و نوجوانی‌اش را در بروکسل گذارند و همان جا هم زبان فرانسه را، البته دست و پا شکسته، آموخت.

به نظر می‌رسد پر سر و صدا بودن بوریس جانسون به پدرش رفته است. پس از شیوع بحران کرونا و درخواست نخست‌وزیر بریتانیا از شهروندان این کشور برای ماندن در خانه، استنلی جانسون هفته گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «بوریس می‌گوید به میخانه نروید. اما من باید بروم و می‌روم.»

دولت بریتانیا برای مقابله با استنلی جانسون و شهروندانی نظیر وی، سرانجام روز جمعه دستور داد تا تمام رستوران‌ها، قهوه‌خانه‌ها و بارهای این کشور تعطیل شوند.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید