خانه / Uncategorized / وزیر اقتصاد لبنان:کشورمان را به سنگاپوری دیگر تبدیل می کنیم

وزیر اقتصاد لبنان:کشورمان را به سنگاپوری دیگر تبدیل می کنیمبه گزارش ایرنا، خوری در یک کنفراس خبری گفت که دولت با شرکت آمریکایی مکینزی برای کمک به بازسازی اقتصاد قرارداد خواهد بست.
شرکت آمریکایی مکینزی یکی از بزرگترین شرکات های مشاوره تخصصی در مدیریت بخش خصوصی و عمومی جهان است و در سال 1926 تاسیس شده است.
به گفته خوری قرارداد با مکینزی به دنبال سالها کمبود بودجه دولتی و افزایش بدهی داخلی و استفاده نکردن بهینه از پول هایی که لبنانی ها از خارج از کشور به داخل می آوردند، امضا می شود.
خوری ادامه داد: لبنان در حوزه وام تبدیل به یکی از بزرگترین کشورهای عربی شده است و بدهی عمومی به 150 درصد از تولید ناخالص ملی رسیده است.
وی افزود: بیکاری به 24 درصد رسیده است و این رقم در میان جوانان 35 درصد است. بنا به گفته وزیر اقتصاد لبنان، کسری بودجه تجاری این کشور به حدود 12 میلیارد دلار رسیده است.
وزیر لبنانی عامل دوام اقتصاد ملی کشورش در بحران سیاسی منطقه را به دلیل وجود ذخایر بزرگ ارزی دانست که در سال گذشته به بیش از 40 میلیارد دلار رسید.
وی گفت: طرح اقتصادی جدید به دنبال تبدیل لبنان به یک سنگاپور دیگر است، از این رو که سنگاپور یکی از پرسرعت ترین اقتصادهای در حال رشد با بیشترین گشایش و کمترین فساد در جهان است.
خاورم**2054
انتشاردهنده: محمد خواجوئیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *