وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا به دکتر فائوچی "دیکته" می‌کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دکتر آنتونی فائوچی، مدیر مؤسسه ملی بیماری‌های عفونی آمریکا در بحبوحه پاندمی کرونا وادار به مقابله با انتقاداتی شد که به اظهارات او درباره سلامت عمومی مربوط می شد. این انتقادات از جمله از سوی مقام های کاخ سفید بود و در یک مورد هم دونالد ترامپ بابت ارزیابی های فائوچی از شیوع کرونا در ایالات متحده به او برچسب “تا حدی هشداردهنده” زد.

پل الکساندر، مشاور ارشد مایکل کاپوتو، معاون بخش امور سلامت در وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا (HHS) تلاش کرد تا آنچه فائوچی باید حین مصاحبه با رسانه ها بگوید، به او دیکته کند.

این ایمیل ها نشان می دهد که پل الکساندر، مقام های رسانه ای و دیگر کارکنان نهادهای ملی سلامت را موظف می ساخت تا درباره مسائل مطرح شده از سوی فائوچی، پاسخ های آماده شده این مشاور سلامت را برای سوالاتی که از جانب رسانه هایی از جمله بلومبرگ نیوز، بازفید، هافینگتون پست و ساینس ژورنال سل طرح می شد، ارائه کنند.

گفته می شود پیام های الکساندر که به عنوان استدلال علمی مطرح می شد، اغلب در تضاد با علم و به نفع ارتقای مواضع سیاسی مورد حمایت دولت فعلی آمریکا در مورد هر چیزی از درمان های کووید-۱۹ گرفته تا بازگشایی مدارس بوده است.

بر این اساس، یک ایمیل مورخ ۲۷ اوت به عنوان خلاصه مطبوعاتی از آنچه فائوچی قصد داشت در مصاحبه ای با بلومبرگ بگوید، برای ارسال آماده شد.

در این پیام الکساندر نوشته است: “من همچنان درمورد آزمایش گرفتن از بچه ها و حتی دانشجویان دانشگاه ها به صورت گسترده مشکل دارم و در این مورد با دکتر فائوچی مخالفم. شدیدا.” در ایمیل دیگری هم الکساندر به تیم مطبوعاتی فائوچی پیش از مصاحبه با ام‌اس‌ان‌بی‌سی دستوراتی می دهد.

هنوز پل الکساندر یا سخنگوی نهادهای ملی سلامت (NIH) در این رابطه اظهارنظر نکرده اند.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید