خانه / Uncategorized / نهادانگلیسی:حمله تروریستی شمال لندن ریشه دراندیشه‌های صهیونیستی دارد

نهادانگلیسی:حمله تروریستی شمال لندن ریشه دراندیشه‌های صهیونیستی داردبه گزارش ایرنا، کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس به‌عنوان برگزارکننده اصلی راهپیمایی روز جهانی قدس در لندن روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای نوشت: انتخاب حمله به راهپیمایی روز قدس یک مساله اتفاقی نیست. از چندین هفته پیش از برگزاری این راهپیمایی که طی 30 سال گذشته به‌صورت کاملاً مسالمت‌آمیز و بدون حتی یک بازداشت برگزارشده، رسانه‌ها و فعالان صهیونیستی بر طبل هراس افکنی کوبیدند.
این بیانیه افزود: کارزار صهیونیستی ‘ با ما ایستادگی کنید’ که رهبری هراس افکنی علیه راهپیمایی روز قدس را بر عهده داشت و به‌صورت هم‌زمان تظاهراتی برگزار کرد، راهپیمایان روز قدس را که افرادی تابع قانون هستند تروریست، افراطی، یهودستیز و مبلغان اندیشه‌های تنفرآمیز معرفی کرد.
بیانه یادشده ادامه داد: ‘با ما ایستادگی کنید’ از توییتر و فیس بوک استفاده کرد تا پیام‌هایی را علیه راهپیمایی روز قدس و ارتباط آن با تروریسم منتشر کند. این پیام‌ها متعاقباً از سوی سران گروه‌های راست افراطی بازنشر و تلاش گردید تا مردم را علیه برگزاری این تظاهرات تحریک کنند.
کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس در این بیانیه به ویدئویی از سوی کارزار ‘با ما باشید’ اشاره کرد که در آن یک فعال صهیونیستی به نام کی ویلسون، راهپیمایی روز قدس را با تروریسم تشبیه کرده و مردم را به حمله علیه این تظاهرات تشویق می‌کند.
‘مسعود شجره’ رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس در این بیانیه گفته است: کشتن مسلمانان در خیابان‌های لندن از سوی افرادی که مغزشان با نفرت از مسلمانان پرشده در خلأ اتفاق نمی‌افتد. این حادثه تنها در فضای تنفر و از سوی افرادی صورت می‌گیرد که تصور می‌کنند با ارتکاب چنین جرائمی می‌توانند تأثیر مثبتی در راستای آرمان‌های خود داشته باشند.
وی بابیان اینکه ‘درن آزبورن انگیزه کشتن را بامطالعه پیام گروه‌های راست افراطی در فضای مجازی به دست آورد’ تصریح کرد: اما منبع این تنفر از لابی صهیونیست سرچشمه می‌گیرد. هرچند مقامات قضایی به‌درستی آزبورن را به حمله تروریستی محکوم کردند اما پلیس و کمیسیون مؤسسات خیریه انگلیس (Charity commission) به وظیفه خود برای حساب کشی از ارگان‌هایی که مروج خشونت هستند عمل نمی‌کند.
‘درن آزبورن’ مهاجم حمله با خودرو به نمازگزاران شمال لندن، دیروز (پنجشنبه) از سوی دادگاهی در انگلیس به ارتکاب حمله تروریستی محکوم شد.
خردادماه گذشته در ایام پایانی ماه مبارک رمضان با خودروی ون به شماری از مسلمانان در نزدیکی مسجد فینزبری در شمال لندن حمله و براثر آن‌یک تن کشته و 10 زخمی برجای گذاشت.
به گفته پلیس قربانیان این حادثه، مسلمانانی بوده‌اند که پس از انجام مراسم ماه رمضان در حال خارج شدن از مسجد فینزبری بوده‌اند.
آزبورن در دادگاه اعتراف کرد که در ابتدا قصد داشته به راهپیمایی روز قدس حمله و جرمی کوربین رهبر حزب کارگر را زیر کند اما به دلیل تدابیر امنیتی از سوی پلیس لندن قادر به انجام نقشه خود نبوده است.
وی گفته بود: اگر صادق خان (شهردار لندن) نیز در این راهپیمایی حضور داشت او را هم زیر می‌گرفتم تا یک تروریست در خیابان کم شود.
وی بعداً اعتراف کرد که پس از چند ساعت گشت زنی در خیابان‌های شهر، به مسجد فینزبری در شمال لندن حمله کرده است.
در جریان رسیدگی به این پرونده، دست‌نوشته‌ای از متهم در دادگاه ارائه شد که در آن وی مسلمانان را انسان‌هایی وحشی و ‘جرمی کوربین’ رهبر حزب کارگر را هوادار تروریست‌ها خوانده است.
‘جاناثان ریس’ دادستان این پرونده، حمله به افراد باانگیزه‌ی مذهبی را اقدامی وحشتناک توصیف کرد.
مجازات آزبورن قرار است امروز از سوی دادگاه اعلام شود.
اروپام ** هـ ن *شبس*1488 *انتشار دهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *