نشست اضطراری رژیم صهیونیستی درباره تصمیم دادگاه کیفری / نتانیاهو: اقدام لاهه "یهودسیزی" است

به گزارش ایسنا، شبکه عبری کان گزارش داد که کابینه امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی طی امروز جلسه ای اضطراری درخصوص تصمیم دادستان های دادگاه کیفری بین الملل مبنی بر انجام تحقیقات در مورد جنایات جنگی این رژیم علیه فلسطینی ها برگزار می کند.

این شبکه به نقل از منابعی در وزارت امور خارجه و دادگستری رژیم صهیونیستی گزارش داد که هنوز هیچ تحقیقی آغاز نشده اما لازم است دوباره با مقامات دادگاه بین المللی لاهه رایزنی شود تا آنها از آغاز تحقیقات منصرف شوند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی شنبه بار دیگر در واکنش به این تصمیم دادگاه لاهه، آن را به “یهودستیزی” متهم کرد.

وی در بیانیه ای گفت: “وقتی دادگاه کیفری بین الملل از اسرائیل به دلیل جنایات جنگی «ساختگی» تحقیق می کند ، این یک یهودستیزی است.”

نتانیاهو مدعی شد: دادگاه کیفری بین الملل “ادعا” می کند که وقتی اسرائیل از خود در برابر “تروریست هایی” که فرزندان ما را می کشند و موشک ها را به شهرهای ما می فرستند دفاع می کند ، مرتکب یک جنایت جنگی شده است”.

وی جمعه نیز در نخستین واکنش به این تصمیم مدعی شد که تصمیم دادگاه کیفری ثابت کرد این دادگاه یک نهاد “سیاسی” است نه قضایی.

عصر جمعه دادگاه کیفری بین الملل طی حکمی اعلام کرد صلاحیت رسیدگی به امور اراضی فلسطینی را دارد؛ موضوعی که زمینه را برای تحقیقات در مورد جنایات جنگی اسرائیل هموار کرد.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید