نخست‌وزیر فلسطین: اسرائیل به لحاظ جمعیتی خواهد مُرد

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبرگزاری وفا، محمد اشتیه، نخست‌وزیر فلسطین در اولین کنگره علمی “روایت صهیونیستی بین لغو و فروپاشی” گفت: مقابل اسرائیل دو راه وجود دارد یا قدم در مسیر سیاسی جدی واقعی مبتنی بر راه حل دو کشوری بگذارد یا شاهد مرگ جمعیتی باشد و بمیرد. ما برای اولین بار از سال ۱۹۴۸ می‌بینیم که تعداد فلسطینی‌های داخل فلسطین اشغالی بیش از یهودیان با ۲۰۰ هزار انسان است و اگر اسرائیل به سمت راه حل دو کشوری نرود ما نمونه آفریقای جنوبی را پیاده خواهیم کرد، اقلیتی یهودی که اکثریت فلسطینی بر آن حکمرانی می‌کند.

او ادامه داد: جنگ علیه فلسطین و آنچه در آن روی می‌دهد به منزله جنگ علیه جغرافیاست، دیدیم که چطور ۷۸ درصد از فلسطین تاریخی به نفع طرح صهیونیستی از بین رفت و الان شاهد بلعیدن مناطق باقی مانده در کرانه باختری و غزه هستیم و همچنین مقابل جنگی جمعیتی قرار داریم که سال ۱۹۴۸ شاهد بودیم؛ زمانی که ۹۲۰ هزار فلسطینی مهاجرت کردند و روستاهایشان ویران شد.

اشتیه اشاره کرد: اشغالگران جنگ پول علیه ملت ما راه می‌اندازند تا مردم نتوانند به مقابله با طرح صهیونیستی بپردازند و جنگ چهارم همان جنگ روایت است ما باید دقیق باشیم و تنها با استناد به وقایع تاریخی تلاش کنیم. در این جنگ‌ها، مهم این است که از کجا جنگ روایت را شروع کنیم، عبرانی‌ها، یهودیان و اسرائیلی‌ها یکی نیستند. عبرانی‌های پیرو ابراهیم (ع) که از رود به کوه رفت و بنی اسرائیل همان فرزندان یعقوب پیامبر و نبی موسی در ۱۳۰۰ سال پیش هستند از این رو بین اسرائیلی‌ها و یهودیان ۱۳۰۰ سال پیش و اسرائیلی‌ها و یهود هیچ ارتباطی وجود ندارد.

اشتیه تصریح کرد: یهودیان در توراتی که ما امروز می‌شناسیم و ۷۰ سال قبل از میلاد نوشته شده، برای اینکه قطب‌نمای روایت جعلی صهیونیستی را از بین نبریم که عبرانی‌ها، اسرائیلی‌ها و یهود را با هم در آمیخت و براساس آن، این مساله کلید بررسی روایت و ریشه‌های روایت است و کلید دیگر همان یهود امروز است و آنها یهودیان خزر هستند که در قرن ششم میلادی یهودی شدند.

نخست‌وزیر فلسطین افزود: اسرائیل به عنوان طرح صهیونیستی، نقش است نه “کشور”. یک دولت ماموریتی. استعمار علیه فلسطین با جنبش صهیونیستی آغاز نشد بلکه ۱۵ سال قبل از تاسیس آن به وجود آمد، به طوری‌که اولین مستعمره یا شهرک صهیونیستی “مستعمره بیتاح تکفا” در سال ۱۸۸۲ بنا شد.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید