ناتو: پیشرفت‌های خوبی در مذاکرات ترکیه و یونان حاصل شد/ دیدار اردوغان و فون درلاین

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو پس از دیدار با پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا در مقر این سازمان اعلام کرد: ترکیه و یونان تا به امروز سلسله نشست‌هایی پیرامون بررسی اصول تقسیم‌بندی در مدیترانه شرقی و ممانعت از بروز حوادث ناخواسته هوایی و دریایی ترتیب داده‌اند.

وی در ادامه افزود: این نشست‌ها ادامه دارد و پیشرفت‌های خوبی نیز حاصل شده است. 

استولتنبرگ تصریح کرد: محور این نشست‌ها مذاکرات فنی نظامی است و تلاش‌های دیپلماتیک آلمان برای حل اختلافات نیز ماهیت تکمیل کننده آنها را دارد. 

دبیرکل ناتو خاطرنشان کرد: تلاش‌های روز گذشته آلمان برای اطمینان از توافق در مورد از سرگیری مذاکرات استکشافی ترکیه با یونان مایه خرسندی است، همچنان در تماس نزدیک با رهبران ترکیه و یونان خواهیم بود.

همچنین اردوغان و اورزولا فون در لاین در ارتباط با روابط ترکیه و اتحادیه اروپا گفت‌وگو کردند.

رئیس‌جمهوری ترکیه با اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ازطریق ویدئو کنفرانس گفت‌وگو کرد.

اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از آغاز مذاکرات میان ترکیه و یونان استقبال کرد.

اردوغان در گفت‌وگو با رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اشاره کرد که یونان و بخش روم با ادعاهای ماکسیمالیست خود در ارتباط با مساله مدیترانه شرقی، قصد نادیده گرفتن حقوق ترکیه و ترک‌های قبرس را دارند.

اردوغان گفت: اقدامات مربوط به تجدید توافق‌نامه ۱۸ مارس میان ترکیه و اتحادیه اروپا، به روزرسانی قرارداد اتحادیه گمرکی و آزادسازی ویزا، زمینه محکمی برای پیشرفت روابط فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید