موافقت پارلمان مصر با تمدید ۳ ماهه وضعیت فوق‌العاده

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، پارلمان مصر با دستور شماره ۱۶۸ریاست جمهوری این کشور برای سال ۲۰۲۰ مبنی بر تمدید سه ماهه وضعیت فوق‌العاده در سراسر مصر موافقت کرد.

در همین راستا، علی عبد العال، رئیس پارلمان مصر در این باره گفت که دلیل موافقت پارلمان با تمدید سه‌ماهه وضعیت فوق‌العاده مقابله با دو بحران امنیتی و بهداشتی است.

وی افزود: قوانینی که اخیراً در زمینه بهداشتی و درمانی تصویب شد وارد فاز اجرایی شده‌اند. مصر زمانی که وضعیت فوق‌العاده اعلام می‌کند جهان آن را احساس نمی‌کند، چراکه این وضعیت در مرزهای بسته‌ای اعمال می‌شود و امنیت عمومی را به خطر نمی اندازد.

تمدید سه ماهه وضعیت فوق‌العاده از سه‌شنبه گذشته از سوی دولت مصر اعلام شد و لازم بود که پارلمان این دستور ریاست‌جمهوری را ظرف مدت هفت روز بررسی و تأیید کند.

عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر سه شنبه گذشته اعلام کرد که بنا به شرایط امنیتی و بهداشتی خطرناک در کشور و پس از نظرخواهی از شورای وزیران، در تمام نقاط کشور وضعیت فوق‌العاده در این کشور به مدت سه ماه تمدید می‌شود.

وی در پی این تصمیم خاطرنشان کرد که نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی باید اقدامات لازم برایر مقابله با خطرات تروریسم و تامین مالی آن‌ها، حفظ امنیت در تمام نقاط کشور و محافظت از اموال و جان شهروندان انجام دهند.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید