معترضان در بولیوی، خواهان برگزاری فوری انتخابات

به گزارش ایسنا به نقل از “ان‌پی‌آر”، اعتراضات در حال عمیق‌تر کردن بحران در کشوری است که در حال حاضر با بیماری‌همه‌گیری دست و پنجه نرم می‌کند که به گفته مقامات، تاکنون بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ کشته و ۹۱ هزار و ۶۰۰ مبتلا به جا گذاشته است.

راه‌بندان‌های بزرگراه‌ها توسط اتحادیه‌های کارگری در مناطق روستایی و در بین گروه‌های بومی متحد با حزب سوسیالیست رئیس جمهور اخراج شده، “اوو مورالس”، سازمان‌دهی شده‌اند.

آن‌ها هفته گذشته در تلاش برای فشار آوردن به دولت موقت انتخاب نشده بولیوی برای جلو انداختن انتخابات ریاست جمهوری- که دو مرتبه به خاطر ویروس کرونا به تعویق افتاده بود-، کارزاری برای اعتصابات، راهپیمایی و راهبندان بدون محدودیت راه‌اندازی کردند.

بولیوی از ماه نوامبر که مورالس، نخستین رئیس جمهور بومی بعد از نزدیک به ۱۴ سال در قدرت و در بحبوجه اعتراضات گسترده به تقلب در انتخابات برکنار شد، به طرز فزاینده‌ای دوقطبی شده است. در ماه ژانویه، یک دولت موقت روی کار آمد و وعده داد انتخابات دو ماه دیگر برگزار خواهد شد. بر اساس قانون اساسی، “جینین آنز”، سناتور محافظه‌کار مسیحی از حزب راست‌گرا، ریاست جمهوری موقت بولیوی را بر عهده گرفته است.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید