خانه / Uncategorized / قائم مقام وزیر خارجه آمریکا:پاکستان علیه پناهگاه های تروریست ها اقدام کند

قائم مقام وزیر خارجه آمریکا:پاکستان علیه پناهگاه های تروریست ها اقدام کندبه گزارش روز جمعه ایرنا از ‘A.R.Y NEWS’ پاکستان، جان جی سالیوان که از سفر خود به افغانستان به واشنگتن بازگشته است، در خبری با تاکید بر لزوم اقدام پاکستان علیه پناهگاه های امن تروریست ها در این کشور، گفت که ایالات متحده همچنین انتظار دارد که پاکستان به برقراری صلح پایدار و پایدار در منطقه کمک کند.
وی اضافه کرد:’این سخنان قطعا بخشی از گفت و گوهای من با رهبران افغانستان بود.’
سالیوان اضافه کرد:باید با دولت پاکستان به توافق برسیم که آنها علیه تروریست هایی که در این کشور هستند، برای کاهش فشار، تهدید و خشونت اقدام می کنند.
قائم مقام وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در بخش دیگری از سخنانش همچنین گفت که علی رغم همه اقداماتی که برای استقرار صلح در منطقه انجام شده است، طالبان هنوز تمایلی به آمدن به میز مذاکره ندارد.
به گزارش ایرنا ‘جان جی سالیوان’ معاون وزیر امورخارجه آمریکا که پیش از این در راس هیاتی از وزارت امور خارجه به افغانستان سفر کرده، در آن کشور تصریح کرد که سیاست آمریکا درباره افغانستان تغییر نمی کند
ویدر آن سفر در جمع خبرنگاران در کابل بر تعهد آمریکا به آینده افغانستان تاکید کرد و گفت: سیاست ما تغییر نکرده است و فکر نمی‌کنم در این خط مشی تغییری هم به وجود بیاید.
سالیوان تصریح کرد:رئیس جمهوری آمریکا تغییری در این سیاست نداده است و برنامه ما مبتنی بر حمایت ازشرکایم افغانمان تا زمانی که شرایط مندرج در سیاستمان پابرجا باشد، به قوت خود باقی خواهد ماند.
به گزارش ایرنا «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در نخستین روز سال میلادی جدید نیز با متهم کردن پاکستان به پناه دادن به افراطیون خشونت طلب و دروغگویی در این زمینه، تهدید کرد که کمک های خارجی به اسلام آباد را قطع می کند.
وی در اولین توییت خود در سال جدید میلادی نوشت: آمریکا از روی بی فکری، ظرف 15 سال گذشته بیش از 33 میلیارد دلار در قالب کمک دراختیار پاکستان قرار داده و آنها با احمق پنداشتن رهبران ما، هیچ چیز جز دروغ و فریب تحویل مان نداده اند، آنها با اندکی کمک، مامنی را در اختیار تروریست هایی که ما در افغانستان شکار می کنیم، قرار می دهند.
آساق**6125*شبس*1488 *سیدبهادر حسینی*انتشار دهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *