فشار سفیر رژیم صهیونیستی بر واشنگتن برای اجرای طرح الحاق قبل از انتخابات آمریکا

به گزارش ایسنا، کانال ۱۳ اسرائیل اعلام کرد، رون درمر، سفیر اسرائیل در آمریکا طی هفته‌های اخیر به اعضای کنگره و اعضای جمهوری‌خواه سنا و نیز روزنامه‌نگاران و رهبران افکار عمومی فشار می‌آورد تا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را متقاعد کنند اجرای طرح الحاق غور اردن و شهرک‌های کرانه باختری را تسریع ببخشد.

وی در جلسات غیرعلنی در واشنگتن گفت: الآن باید درباره الحاق اقدامی بکنیم زیرا نمی‌دانیم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چه اتفاقی می‌افتد ممکن است جو بایدن (کاندیدای دموکرات‌ها) پیروز شود. الآن فرصتی پیش آمده است بنابراین اکنون باید طرح الحاق اجرایی شود.

درمر معتقد است طرح الحاق باید قبل از انتخابات ریاست جمهوری که قرار است ماه نوامبر برگزار شود، به مرحله اجرایی برسد چرا که پیروزی بایدن می‌تواند یک عقب‌گرد جدی در موضع اسرائیلی‌ها پیرامون مسأله فلسطین و اسرائیل باشد.

وی افزود: تا زمانی که ترامپ رئیس جمهوری است یک فرصت برای تحکیم طرح الحاق وجود دارد.

این در حالی است که یکی از دغدغه‌های اصلی مقامات ارشد دولت آمریکا این است که طرح الحاق رژیم صهیونیستی مانع از اجرایی شدن طرح معامله قرن می‌شود.

براساس توافق انجام شده در دولت جدید رژیم صهیونیستی، این دولت می‌تواند از اول ژوئیه اجرای طرح الحاق را آغاز کند. طرحی که ترامپ در چارچوب طرح معامله قرن از آن حمایت می‌کند.

به نقل از سایت ” i۲۴”، رون درمر تا پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سمت خود به عنوان سفیر باقی می‌ماند و سپس گلعاد آردان، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی جانشین وی و متصدی این پست خواهد بود.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید