سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هم‌اینک در حال سخنرانی است.


ترامپ گفت:


آقای رئیس آقای دبیرکل، رهبران، سفرا و اعضای هیات‌های گرانقدر 70 سال تاریخ در این مکان جریان داشته که شاهد غنا و همچنین رویدادهای دراماتیک بوده است. در جایی که اکنون ایستاده‌ام جهان به سخنان روسای جمهوری و نخست وزیران در اوج جنگ سرد شنیده است. ما شاهد تاسیس کشورها و انقلاب‌ها بوده‌ایم، روحانیونی داشتی که ما را امیدوار کردند و شورشیانی که احساس ما را برانگیختند و قهرمانانی که به ما جسارت داده‌اند. همه افراد اینجا می‌آیند که پیشنهادهایشان و برنامه‌هایشان و نگرش‌شان و ایده‌هایشان در این بزرگترین صحنه جهانی به اشتراک بگذارند. دوره ما یکی از دوره‌هایی است که شاهد رقابت‌های بزرگ و انتخاب‌های مشخص هستیم. دو دستگی یا اشتقاق مهمی که در سراسر جهان وجود دارد و در تاریخ نیز به چشم می‌خورد بار دیگر شکل گرفته است. این اشتقاق بین افرادی است که کنترل قدرت را در اختیار دارند و باعث می‌شود که فکر کنند سرنوشت آنها این است که حکمرانی کنند بر دیگران و از سوی دیگر افراد و ملت‌هایی که صرفا می‌خواهند حکمرانی خودشان را به طور مستقل در اختیار داشته باشند.


به عنوان رهبر منتخب کشوری که به آزادی، استقلال و حکمرانی مستقل همگان ارزش می‌نهند با شما صحبت می‌کنم. ایالات متحده پس از صرف بیش از 2.5 تریلیون دلار پس از انتخابات میان دوره‌ای برای احیای کامل ارتش قدرتمندمان همچنان با اختلاف زیاد قدرتمندترین کشور دنیاست امیدواریم این کشور هرگز مجبور نشود که از این قدرت استفاده کند.


آمریکایی‌ها می‌دانند در جهانی که دیگران به دنبال غلبه و پیروزی هستند ملت ما باید در ثروت و روحیات و اراده خود قدرتمند باشد. به همین دلیل است که ایالات متحده مدافع قطعی سنت‌هایی است که ما را کسی کرده که هستیم. تمامی کشورها همانند کشور محبوب من در این محل حضور دارند. به عنوان بخشی از تاریخ، فرهنگ و میراث که ارزش دفاع و تحسین دارد و به ما این ظرفیت یکتا را می‌دهد که قدرتمند باشیم. جهان آزاد باید به مبانی ملی توجه داشته باشد و نباید به دنبال حذف یا جایگزینی آن باشد. در مجموع با توجه به مسائل مختلف حقیقت این است که اگر خواستار آزادی باشید به کشور خود افتخار کنید. اگر دموکراسی می‌خواهید به تمامیت ارضی خود پایبند باشید، اگر صلح می‌خواهید به ملت خود عشق بورزید. رهبران خردمند همواره مصلحت مردم خود را در اولویت قرار می‌دهند.


آینده متعلق به جهان گرایان نیست بلکه متعلق به میهن پرستان است.


ادامه دارد

Related Post

پاسخی بگذارید