خانه / Uncategorized / سازمان آکسفام دفتر خود در جنوب یمن را به دلیل درگیری تعطیل کرد

سازمان آکسفام دفتر خود در جنوب یمن را به دلیل درگیری تعطیل کردبه گزارش روز دوشنبه خبرگزاری ‘الجزیره’ سازمان امداد رسان آکسفام با صدور بیانیه ای خواستار برقراری آتش بس در استان های عدن و تعز در جنوب یمن شد.
آکسفام در این بیانیه ضمن ابراز نگرانی شدید نسبت به افزایش کشتار در دو استان مذکور اعلام کرد که این امر موجب شد دفتر این سازمان در تعز موقتا تعطیل شود.
‘جین استیونسن’ مدیر آکسفام در یمن با اشاره به اصابت چندین خمپاره به 500 متری دفتر این سازمان در تعز اعلام کرد که چاره ای جز تعطیلی موقت دفتر نداریم و همچنین ما آمادگی از سرگیری کار خود برای امداد رسانی به نیازمندان یمنی در کوتاهترین زمان ممکن را در صورت تضمین سلامت کارمندان آکسفام داریم.
وی افزود: حمله های هوایی و درگیری در تعز منجر به کشته شدن دهها تن و اجبار دهها خانواده به فرار طی روزهای گذشته شد. وی از همه طرف های درگیر خواست برای جلوگیری از کشتار بیشتر درگیری را متوقف کرده و اجازه امداد رسانی به نیازمندان یمنی را بدهند.
مدیر آکسفام با اشاره به استفاده از مین در درگیرهای تعز و عدن و نادیده گرفتن قوانین بشر دوستانه گفت: اوضاع بسیار وخیم است و از طرف های درگیر می خواهیم دست از کشتار یکدیگر بردارند، زیرا برای کمک رسانی به نیازمندان برقراری آتش بس ضروری است.
وی خواستار برقراری آتش بس در عدن پس از یک روز خونین و درگیری میان نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب تحت حمایت امارات و نیروهای طرفدار ‘عبدربه منصور هادی’ رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن که از سوی عربستان حمایت می شود، شد که تاکنون بیش از 200 کشته و زخمی به جا گذاشته است.
نیروهای موسوم به شورای انتقالی جنوب یمن که خواهان استقلال این منطقه است، در روزهای اخیر با نیروهای منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن در عدن و تعز درگیر شده اند .
خاورم** 1453**1651
مترجم:آمنه دهقان-انتشاردهنده:مسعودجعفریانانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *