دولت ترامپ کمک‌های مالی خارجی مصوب کنگره را متوقف کرده است

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست گزارش کرده است که اداره مدیریت و بودجه آمریکا روز شنبه با ارسال نامه‌ای به وزارت امور خارجه و آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا این نهادها را از این اقدام که نیمه شب همان روز اجرایی شد، مطلع کرده است.

اداره مدیریت و بودجه از این نهادها درخواست کرده که صورت وضعیت مالی پروژه‌های کمک‌های خارجی‌ را که هنوز منابع مالی در اختیار آن‌ها قرار داده نشده، به این اداره ارائه دهند. مایکل دافی، معاون مدیر برنامه امنیت ملی اداره مدیریت و بودجه در این نامه اعلام کرده است، تا سه روز پس از دریافت این صورت‌های مالی از سوی اداره مدیریت و بودجه، هیچ پولی نمی‌تواند از این منابع مالی به پروژه‌های کمک مالی خارجی اختصاص داده شود.

این نامه که از سوی روزنامه واشنگتن پست رویت شده، هشت زمینه کمک مالی را نام برده است که سازمان‌های بین‌المللی، فعالیت‌ها و عملیات حفظ صلح، کنترل مواد مخدر و اعمال قانون بین‌المللی، کمک به توسعه، کمک به اروپا، اوراسیا و آسیای مرکزی، تامین بودجه حمایت اقتصادی، برنامه تامین مالی نظامی خارجی و برنامه سلامت جهانی را شامل می‌شود.

یک مقام دولتی اظهار کرد، این سرمایه‌ها که در دست بررسی قرار گرفته‌اند، فراتر از محدودیت‌های بودجه‌ای تعیین شده از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا هستند و شامل کمک‌های پرهزینه‌ای به سازمان ملل و برنامه‌های کوچک‌تری همچون ساخت مدرسه در ازبکستان و برنامه‌های فوتبال در آمریکای مرکزی می‌شوند.

ریچل سِمل، سخنگوی اداره مدیریت و بودجه اظهار کرد:در همه نهادهای فدرال استفاده مناسب از بودجه تصویب شده از سوی کنگره امری لازم است. اداره مدیتی و بودجه در اقدامی برای حصول اطمینان از روند صحیح استفاده از این بودجه‌ها خواستار وضعیت فعلی چندین حساب‌ کمک‌های خارجی شده تا از میزان سرمایه‌هایی که به آن‌ها اختصاص داده شده، مطلع شود. اداره مدیریتی و بودجه به نیابت از مالیات دهندگان ملزم است که مطمئن شود پول آن‌ها هوشمندانه استفاده می‌شود.

یک مقام ارشد دموکرات در این باره گفته، به نظر می‌رسد دولت در حال آمادگی برای دور زدن کنگره با ارائه بسته‌ای برای کاهش کمک‌های مالی است و این مساله می‌تواند جدالی را در پی داشته باشد.

وی افزود: فارغ از اینکه دولت ترامپ قصد چه کاری دارد، کنگره هنوز قدرت پیگیری تخصیص بودجه به این کمک‌های مالی را دارد و ما این سرمایه‌ها را تخصیص خواهیم داد زیرا برای حفاظت از منافع ما و امنیت ملی لازم هستند.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید