حزب‌الله لبنان: به تشکیل دولت وحدت ملی متمایل هستیم

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العهد، این اظهارات نعیم قاسم، دبیرکل حزب‌الله لبنان در جریان دیدار با الکساندر زاسپکین، سفیر روسیه در لبنان و مطرح شد که دوره ماموریتش در این پست به پایان رسیده است.

قاسم تاکید کرد، حزب‌الله لبنان به دولت وحدت ملی یا مشابه آن تمایل دارد تا تمام توان و انرژی‌ را در راه کشور به کار بگیرد و همه مسؤولیت ساخت کشور را برعهده بگیرند. به طوری‌که تجربه ثابت کرده اکثر کسانی که مخالف بودند به این دلیل بود که در دولت نماینده‌ای نداشتند از این رو بر مانع‌تراشی در مسیر دولت و تحریک کشورهای بیگانه برای عدم کمک به لبنان و تحریک به شکست کشاندن دولت به دلیل عدم مشارکت‌شان اقدام می‌کردند.

او اظهار کرد: بهترین کار این است که اگر ممکن باشد همه در دولت نماینده داشته باشند ما در روزهای آینده شاهد رویدادهایی خواهیم بود. لبنان باید دولتی داشته باشد که ماموریت بزرگی که کشور به آن نیاز دارد را اجرا کند.

قاسم از زاسپکین برای تلاش‌هایش در جهت منافع لبنان و موضع حمایت‌گرانه روسیه در قبال لبنان و منطقه تشکر کرد و گفت: موضع روسیه همیشه بیانگر نقش منفی آمریکا در منطقه ماست.

راسپکین همچنین به العهد گفت، آمریکا دنبال راهی برای اعمال فشار بر اکثر اوضاع لبنان برای استفاده از آن علیه مقاومت و حزب‌الله لبنان است.

او تاکید کرد، آمریکایی‌ها همیشه تلاش می‌کنند اینگونه القا کنند که همه مشکلات نتیجه وجود حزب‌الله لبنان است و این رویکرد اشتباه است.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید