جمیعت علمای هند: کشمیر بخش جدایی ناپذیر کشور است

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری پی.تی.آی هند، جمعیت علمای هند در مجمع سالانه خود قطعنامه‌ای را تصویب کرده و در آن خواستار  یک هند متحد شده است.

این نهاد در قطعنامه خود بدون اشاره به ماده ۳۷۰ قانون اساسی هند که موقعیت ویژه‌ای به منطقه جامو و کشمیر اعطا می‌کرد، آورده است: به عقیده ما، رفاه مردم کشمیر در یکپارچگی و ادغام با هندوستان است. نیروهای معاند و کشور همسایه به نابودی کشمیر کمر بسته‌اند. مردم سرکوب و محاصره شده بین نیروهای سرکوبگر گیر افتاده‌اند.

در این قطعنامه با اشاره غیرمستقیم به پاکستان آمده، این کشور از کشمیری‌ها به عنوان سپر استفاده می‌کند. جمعیت علمای هندوستان برای وحدت و یکپارچگی کشور مستحکم ایستاده و اهمیت آن را می‌داند. این نهاد تاکنون از هیچ جنبش جدایی طلبی حمایت نکرده چون آن را نه تنها برای هندوستان بلکه برای مردم کشمیر مضر می‌داند. اوضاع کنونی کشمیر نیاز به اقدامات صلح‌جویانه دارد که هدفش حفظ صلح و امنیت در منطقه به ویژه با توجه به واکنش‌های این دو قدرت اتمی است.

این نهاد اسلامی همچنین از دولت هند خواسته تا از مردم کشمیر و مایملک آنها حفاظت کرده و در عین حال به حقوق بشر نیز احترام بگذارد.

محمود مدنی، دبیرکل این نهاد به خبرنگاران گفت: ما این قطعنامه را تصویب کردیم مبنی بر این که کشمیر بخش جدایی ناپذیر هندوستان است. هیچ توافقی بر روی امنیت و یکپارچگی کشور ما وجود ندارد. هندوستان کشور ماست و ما در کنارش ایستاده‌ایم. پاکستان تلاش می‌کند نشستی بین‌المللی را رهبری کند که مسلمانان علیه هندوستان هستند، ما این اقدام پاکستان را محکوم می‌کنیم.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید