تماس‌ مخفیانه کاخ سفید با شخصیت‌های نزدیک به تشکیلات خودگردان فلسطین

به گزارش ایسنا، روزنامه “القدس” به نقل از این منابع آورده است که در پی توقف تماس‌های مستقیم بین کاخ سفید و تشکیلات خودگردان فلسطین، کاخ سفید درصدد ایجاد کانالی ارتباطی با شماری از بازرگانان فلسطینی نزدیک به این تشکیلات است.

این منابع تاکید کردند که تماس‌ها و گفتگوهای پشت پرده کنونی را “آوی برکوویتز” نماینده ویژه دونالد ترامپ در روند “صلح” و “معامله قرن” پیش می‌برد. برکوویتز جانشین جیسون گرینبلات شد که پاییز گذشته از سمت خود استعفا داد.

برکوویتز امیدوار است تا بتواند از طریق ارتباط با شخصیت‌های نزدیک به تشکیلات خودگردان بتواند یک کانال ارتباطی مستقیم را با این تشکیلات به منظور ایجاد راه حلی در رابطه با طرح الحاق کرانه باختری ایجاد کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، از جمله موضوعات پیشنهادی که برکوویتز به دنبال طرح آن است، به تعویق انداختن زمان الحاق منطقه غور اردن یا منطقه “ج” در کرانه باختری است و اینکه الحاق شهرک‌های صهیونیست نشین بر مبنای مبادله اراضی بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی انجام گیرد.

تشکیلات خودگردان اخیرا اعلام کرد که هرگونه روابط با آمریکا و رژیم صهیونیستی را در واکنش به تصمیم رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری و غور اردن قطع خواهد کرد.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید