ترامپ: تیراندازی تگزاس چیزی را در مذاکرات مربوط به توقف خشونت اسلحه تغییر نداد

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا همچنین تاکید کرد که بررسی دقیق‌تر سابقه افراد تیراندازی‌های گسترده را طی سال‌های گذشته متوقف نکرده است.

وی پس از بازگشت از تعطیلات در کمپ دیوید به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: همه ما در حال بررسی موضوعات مشابه هستیم ولی تیراندازی‌های روز شنبه در غرب تگزاس حقیقتا چیزی را تغییر نداده است.

ترامپ افزود: بسیاری از مردم درباره برنامه‌های احتمالی مربوط به اصلاح قانون حمل سلاح صحبت می‌کنند و این صرف نظر از اتفاقی است که روز شنبه در تگزاس رخ داد.

وی تصریح کرد: من در حال مذاکره با قانون گذاران هستم. به نظر من بررسی دقیق‌تر سوابق افراد باعث توقف تیراندازی‌های گسترده طی سال‌های اخیر نشده است. بار دیگر تاکید می‌کنم که به نظر من خشونت مربوط به اسلحه به موضوع سلامت روان مربوط می‌شود.

ترامپ گفت: ما در حال بررسی موضوعات مختلفی هستیم. ما لایحه‌ها، ایده‌ها و مفاهیم مختلف را بررسی می‌کنیم. الان مدت‌هاست که مشغول این بررسی‌ها هستیم.   

وی افزود: اگر به هفت سال گذشته نگاهی بیندازید می‌بینید که بررسی دقیق‌تر سوابق افراد باعث توقف تیراندازی‌ها نشده است. در نتیجه این یک مشکل بزرگ است. این یک مشکل روانی است.

ترامپ عامل تیراندازی روز شنبه در غرب تگزاس را یک “انسان کاملا مریض” توصیف و فرماندار و نیروی مجری قانون تگزاس را به خاطر واکنش‌شان به این تیراندازی تحسین کرد.

وی به خبرنگاران گفت: این رویداد فاجعه است. اما مقامات تگزاس تحت این شرایط واکنش فوق‌العادی نشان دادند. یک فرد مریض دیگر. من می‌خواهم همینجا از تمامی مقامات تشکر کنم. این اتفاق می‌توانست بدتر باشد. واقعا وضعیت ناراحت کننده‌ای است.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید