انصارالله: مذاکرات در مسقط نتیجه مثبتی نداشت

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن در واکنش به این مذاکرات توییت کرد: در حد یک لقمه برای زندگی و یک ورق قرص و آزادی تردد با ما معامله می کنند، به نام صلح با ما معامله می کنند تا با آنها در ظلم به ملت یمن شریک شویم، صلح هرگز برقرار نخواهد شد.

وی افزود: بار دیگر می گوییم این حقوق بشر بوده و سازش ناپذیر است، این حق ملت یمن است که مانند همه مردم از حقوق انسانی خود بهره مند شوند و ابزار تحقق بهره مندی از حقوق بشر یا بیشتر از آن را از بین نمی برند.

همچنین دولت عمان؛ میانجیگر مذاکرات میان انصارالله و آمریکا پیرامون حل و فصل سیاسی جنگ یمن در بیانیه ای اعلام کرد، عمان با هدف دستیابی به حل و فصل سیاسی بحران یمن به همکاری نزدیک با عربستان، نمایندگان سازمان ملل و آمریکا در یمن و طرف های ذی ربط یمن ادامه می دهد.

این دولت ابراز امیدواری کرد که این رایزنی ها در آینده نزدیک نتیجه دلخواه را محقق کند به گونه ای که امنیت و ثبات را به یمن بازگرداند و امنیت و منافع کشورهای منطقه را حفظ کند.

عربستان که رهبری ائتلاف عربی را در یمن برعهده دارد هفته گذشته پیشنهاد آتش بس در یمن را ارائه کرد اما انصارالله با بیان اینکه تنها در صورت لغو محاصره هوایی و دریایی یمن با راه حل ها موافقت خواهد کرد، اعلام کرد این جنبش هیچ گونه ابتکارعملی مکتوب و رسمی از عربستان دریافت نکرده است و در صورت دریافت بررسی و پاسخ می دهد.

محمد علی الحوثی از رهبران انصارالله پیرامون مذاکرات میان این جنبش و آمریکایی ها که با میانجیگری عمان در مسقط برگزار می شود، اعلام کرد، این مذاکرات مستقیم نیست و هیچ مانعی برای نشست با آمریکایی ها ندارند.

وی افزود: آنچه از عمانی ها دریافت کرده ایم به سطح چیزی که باید در چشم انداز صلح ارائه شود، نمی رسد. در کشوری که به گواه جامعه بین الملل و سازمان ملل بدترین بحران انسانی را تجربه می کند، نمی توان مسائل انسانی را با مسائل نظامی معامله کرد.

یمن از سال ۲۰۱۵ در سایه تداوم محاصره ائتلاف عربی با بحران انسانی روبروست که موجب شده تعدادی از یمنی ها کشته شوند و میلیون ها تن در خطر گرسنگی و مرگ ناشی از آن قرار بگیرند.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید