افشای درخواست کمک حفتر از رژیم صهیونیستی

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، “عبدالسلام البدری”، معاون نخست‌وزیر “دولت” شرق لیبی و متحد خلیفه حفتر، با ارجاع به بنجامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در روزنامه “ماکور ریشون” اظهار کرد: ما هیچ‌وقت با تل آویو دشمن نبوده و نخواهیم بود و امیدواریم که شما از ما حمایت کنید.

البدری، که در پناهگاه بنغازی حفتر مستقر است، از اسرائیل خواست همراه با یونان، قبرس، مصر و لبنان دست به یک ابتکار عمل سیاسی زده تا بتوانند به یک توافق دریایی مشترک برسند.

وی یادآور شد که این ابتکار عمل در جهت مقابله با توافق مرزی دریایی اخیر است که بین ترکیه و دولت شناخته شده بین‌المللی لیبی منعقد شد.

البدری در حالی که راهکار “دو دولت” را بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها مورد حمایت قرار می‌داد، افزود: ما به دنبال نقشه جدیدی هستیم که منافع ما را در کنار سایر کشورهای منطقه در نظر بگیرد.

لیبی ارتباط رسمی با اسرائیل نداشته و چه از لحاظ رسمی چه عمومی، نسبت به عادی‌سازی ارتباط با تل آویو نوعی بیزاری وجود دارد.

دولت به رسمیت شناخته شده بین‌المللی لیبی از آوریل ۲۰۱۹ تحت حمله نیروهای حفتر بوده و بیش از هزار نفر بر اثر این خشونت کشته شده‌اند.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید