اسرائیل سوخت‌رسانی به غزه را به صورت کامل انجام می‌دهد

به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، مقامات رژیم صهیونیستی پس از این که تصمیم گرفتند مقادیر سوخت وارد شده به نوار غزه را به نصف کاهش دهند، امروز (یکشنبه) انتقال کامل سوخت به نیروگاه‌ نوار غزه را از سرگرفتند.

مقامات اسرائیل در ۲۶ اوت تصمیم گرفتند که به خاطر شلیک موشک‌هایی از سوی نوار غزه به سمت شهرک‌های اسرائیلی سهمیه سوخت در نظر گرفته شده را به نصف کاهش دهند.

در همین راستا، رادیوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که محمد العمادی، سفیر قطر به غزه به صورت غافلگیرانه‌ای اعلام کرد که بودجه در نظر گرفته شده برای سوخت‌رسانی به نوار غزه را کاهش داده است.

رادیو رژیم اشغالگر اعلام کرد که العمادی پیشتر گفته بود که سوخت نوار غزه را برای دوره‌ای طولانی تامین خواهد کرد، اما اکنون از تصمیم خود صرف نظر کرده و نوار غزه را با نیمی از سوخت‌ها رها می‌کند.

رادیو اسرائیل همچنین تاکید کرد: هر هفته سه میلیون لیتر سوخت وارد نوار غزه می‌شد، اما اکنون تنها یک و نیم میلیون لیتر سوخت وارد این باریکه خواهد شد.

این رادیو به نقل از مشاور سابق امور فلسطین در وزارت جنگ اسرائیل اعلام کرد: احتمال دارد که این تصمیم منجر به تنش و آشوب‌های شبانه در مرزهای با نوار غزه شود.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید