اخباری از موافقت عربستان با عبور هواپیمای اسرائیلی از آسمان این کشور به امارات

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اسرائیلی i۲۴ news، این درخواست شرکت “اِل عال” از طریق شورای امنیت داخلی در دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی و میانجی‌های بین‌المللی برای هواپیمایی عربستان ارسال شد اما اِل عال هنوز پاسخی از طرف عربستان دریافت نکرده است.

سایت عبری زبان”Ynet” به نقل از یکی از مسؤولان برجسته در “ال عال” گزارش داد: به دلیل حضور چهره‌های آمریکایی در این پرواز پیش‌بینی می‌شود این پرواز موافقت استثنایی مسؤولان عربستان را برای عبور از حریم هوایی این کشور در مسیر خود به مقصد ابوظبی دریافت کند.

طبق گزارش این سایت عبری زبان، اگر با این درخواست موافقت شود، این اولین باری خواهد بود که یک هواپیمای اسرائیلی از حریم هوایی عربستان عبور می‌کند، اما اگر با این امر موافقت نشود، هواپیما مجبور خواهد شد برای رساندن خود به مقصد از دریای سرخ و خلیج عدن عبور کند که به این ترتیب این سفر هوایی حدود دو ساعت طول خواهد کشید.

در این پرواز که اولین پرواز رسمی از تل‌آویو به ابوظبی محسوب می‌شود، یک هیات آمریکایی به ریاست جارد کوشنر، مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کنار هیات اسرائیلی به ریاست مئیر بن شبات، رئیس شورای امنیت داخلی در دفتر نخست وزیر حضور دارد.

رادیوی ارتش رژیم صهیونیستی اما مدعی شد، موافقتی از سوی عربستان با عبور هواپیمای اسرائیلی از حریم این کشور وجود دارد و به این ترتیب سه ساعت به طول مدت این سفر افزوده می‌شود زیرا هواپیما مجبور به دور زدن شبه جزیره عربستان نخواهد بود.

هواپیمای در نظر گرفته شده برای پرواز فردای تل‌آویو-ابوظبی، بوئینگ ۷۳۷ است.

با توجه به توقف پروازها از چند ماه قبل به دلیل شیوع کرونا، سه خلبان برجسته اسرائیلی در ناوگان بوئینگ ۷۳۷ شرکت “ال عال” یک پرواز بدون مسافر به آمستردام داشتند تا پرواز مشابهی را در هلند انجام دهند و دوباره به آنها برای پرواز به مقصد امارات اعتماد شود.طبق گزارش رادیوی رژیم صهیونیستی، سه خلبان اسرائیلی روز گذشته به اراضی اشغالی بازگشته‌اند و آماده انجام این پرواز هستند.

خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس امارات و حاکم ابوظبی عصر شنبه با صدور حکمی قانون تحریم اقتصادی رژیم صهیونیستی را در پی توافق رسمی با این رژیم برای عادی‌سازی روابط لغو کرد.

ترامپ اخیرا با انتشار توییتی از توافق صلح امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط خبر داده و آن را یک توافق “تاریخی” خواند.

انتهای پیام

Related Post

پاسخی بگذارید