خانه / Uncategorized / آمریکا پس از باجگیری،اعضای شورای همکاری را برای سازش به کمپ دیوید می برد

آمریکا پس از باجگیری،اعضای شورای همکاری را برای سازش به کمپ دیوید می بردبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا، روزنامه الشرق قطر امروز به نقل از ماجد الانصاری که برای شرکت در نشست امضای قرارداد همکاری های راهبردی قطر و آمریکا در واشنگتن به سر می برد ، نوشت : ماه می 2018 (اردیبهشت – خرداد 97) «تمیم بن حمد آل ثانی» به دعوت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا راهی واشنگتن می شود.
به گفته الانصاری، این سفر همزمان با سفر «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان و «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی به آمریکاست و احتمالا این سه نفر در کمپ دیوید ملاقات و برای رفع اختلاف ها گفت وگو خواهند کرد.
استاد علوم سیاسی دانشگاه قطر به امضای قرارداد همکاری های راهبردی قطر و آمریکا در روز سه شنبه گذشته اشاره کرد و گفت که امضای این قرارداد نشان داد بحران در میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس برای واشنگتن مهم و خط قرمز است، چنانکه «رکس تیلرسون» در این نشست تاکید کرد که این بحران آثار منفی نه تنها در زمینه اقتصادی که در زمینه نظامی هم داشته است .
به گفته تیلرسون، این آثار منفی تنها متوجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نیست بلکه ایالات متحده هم از آن آسیب می بیند.
سه شنبه هفته جاری ، قطر و آمریکا قرارداد همکاری های راهبردی در واشنگتن امضا کردند که بر اساس آن چنانچه دولت دوحه از سوی کشوری مورد حمله قرار گیرد ، واشنگتن از قطر حمایت خواهد کرد.
وعده دولت قطر برای سرمایه گذاری 100 میلیارد دلاری در صنعت آمریکا هم بخش دیگری از این قرارداد راهبردی بود که طرفین بر آن تاکید کردند.
وزیر امور خارجه آمریکا در مراسم امضای این قرارداد به بروز بحران در روابط قطر با همسایگانش در شورای همکاری خلیج فارس اشاره کرد و گفت: لازم است همه طرف ها از جنگ کلامی دست کشیده و برای جلوگیری از افزایش تنش ها خویشتنداری و برای حل اختلاف ها اقدام کنند.
عربستان سعودی ، امارات ، بحرین و مصر 5 ژوئن 2017 ( 15 خرداد 96 ) بامتهم کردن قطر به حمایت از تروریسم تمامی روابط خود با این کشور را قطع و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی خود را هم به روی این کشور بستند.
قطر این اتهام را طی هشت ماه گذشته رد کرده است .
شبد**خاورم**1508**1010
انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *